Efekt Domina

sezon 6 odcinek 3

Efekt Domina 6

Kenia. Stolica kraju Nairobi. Dzielnica Kibera. Jeden z największych slumsów na świecie. To miejsce, w którym mieszkańcy codziennie toczą bezwzględną walkę o przetrwanie. Większość rodzin żyje tu bez dostępu do wody i sanitariatów. Elektryczność jest luksusem. Po zmroku dzielnica staje się śmiertelnie niebezpieczna, szczególnie dla dziewczynek i kobiet.
W tych warunkach wychował się Mike Wamaya. Od dziecka mierzył się z brutalną rzeczywistością związaną z życiem w slumsach Nairobi. Jednak wielka pasja do tańca pozwoliła mu z chłopaka pracującego jako mechanik samochodowy zostać zawodowym tancerzem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnął coś, co wydawało się niemożliwe. Został jednym z najlepszych nauczycieli baletu na świecie.


Dzisiaj Mike Wamaya dzieli się swoimi umiejętnościami z dziećmi ze slumsów Nairobi. Powrócił tu, aby realizować Project Elimu. Jego głównym celem jest uczynienie z baletu narzędzia do walki o wolność dla dzieci Kibery. Wolność, by robić to, co się kocha i na chwilę zapomnieć o brutalnej rzeczywistości, w której przyszło im żyć.
W realizacji tej misji wspiera go Dominika Kulczyk. W Kiberze założycielka rodzinnej organizacji pomocowej Kulczyk Foundation bierze udział w niezwykłym wydarzeniu – przedstawieniu baletowym w slumsach Nairobi. Na prowizorycznej scenie w centralnym miejscu slumsu, wystąpi ponad 100 małych tancerzy. Tutejsze dzieci właśnie w tańcu odnajdują radość życia, nabywają pewności siebie i widzą szansę na realizację swoich marzeń.