Ameryka Express

sezon 1 odcinek 9

Ameryka Express

Po odejściu pary immunitetowej i pożegnaniu pary, która musiała opuścić program Agnieszka zaskoczyła pozostałych uczestników nietypową prośbą.

Co wydarzyło się w tym odcinku?

Pary miały rozwiązać równania na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej. Ci, którzy jako pierwsi podadzą prawidłowy wynik będą miali prawo podjąć bardzo ważne decyzje mające wpływ na przebieg całego odcinka. Jak zwykle matematyka nie sprzyjała uczestnikom. W końcu jedna para podała prawidłowy wynik i musiała zadecydować, który uczestnik w każdej parze jest szefem, a następnie wymieszać pary tak, żeby w każdym nowym zespole, w zmiksowanej parze, był jeden lider.
Wymieszane duety spędzą ze sobą cały odcinek.


Na plantacji trzciny cukrowej w Paramonga, każda para musiała ściąć określoną ilość łodyg trzciny, by następnie na markecie w miejscowości Baranca wycisnąć sok z tego, co zebrała, a potem wypić słodki płyn do ostatniej kropli. Na miejscu misji doszło do nieporozumienia, w wyniku którego dwie zmiksowane pary dosyć poważnie się posprzeczały.


Po nocy spędzonej u miejscowych uczestnicy walczą o Amulet na pięknej plaży w Barranca. Gra polega na kilkuetapowym transporcie wody z oceanu do karafki przy użyciu wiadra i nie tylko. Gdy naczynie zostanie napełnione do pewnego poziomu, para może przystąpić do drugiej części zadania i przeprowadzić kulę bilardową przez olbrzymi labirynt.Po grze wszystkie pary ruszają do Limy. Po drodze dostają smsa z instrukcją wykonania misji - muszą nauczyć współpasażera lub kierowcy słynnej piosenki „Autostop”.