Ameryka Express

sezon 1 odcinek 5

Ameryka Express

Piąty odcinek będzie ostatnim etapem zmagań w Ekwadorze . Jedna para prosto z boskiego Galapagos wyrusza do Peru.

Co wydarzyło się w odcinku?

Podczas pierwszej misji w miejscowym centrum handlowym uczestnicy muszą przebrać się w prowokacyjny i zwracający uwagę strój do salsy. Potem muszą dostać się do punktu kontrolnego gry. Polscy gringo odważnie zdecydowali się pokazać swoje fantastyczne nogi całemu światu, wzbudzając niemałą sensację na ulicach Guayaquill .

Pierwsze trzy pary, które dotarły do Agnieszki, odbyły przyspieszony kurs tańca. Wzięły udział w grze o Amulet wart 5 tysięcy złotych . Następnego dnia wszystkie pary wsiadły do górującego nad miastem diabelskiego koła. Zostały zaskoczone najsłynniejszym polskim głosem znanym, między innymi z filmów przyrodniczych. Tylko te pary, które uważnie wysłuchały tekstu i domyśliły się, jakie jest rozwiązanie zagadki dotarły do miejsca kolejnej misji.

Na wzgórzu świętej Anny, pod latarnią morską, czekała Agnieszka z kolejnymi biletami do Peru. Pierwsza para, która do niej dobiegła mogła się zrelaksować i nie brać udziału w ostatnim etapie podróży po Ekwadorze. Z tablicy informacyjnej na wzgórzu uczestnicy dowiedzieli się, gdzie mają się ścigać po kolejne wskazówki. Na jednej z plantacji bananów, z których słynie Ekwador, każda z par musiała wybrać największą ich zdaniem kiść tego owocu. Następnie podróżowali z nią na metę odcinka.

Para, która dotarła do prowadzącej z bananami o największej wadze, przesunęła się w rankingu o jedno miejsce w górę. Jedna z par nie miała siły na walkę z przeciwnościami losu. Musiała pożegnać się z programem tuż przed granicą z wspaniałym Peru.