Ameryka Express

sezon 1 odcinek 4

Ameryka Express

Na początku czwartego odcinka uczestnicy dowiedzieli się, kto dostał najmniej punktów i jest najmniej lubiany wśród pozostałych uczestników. Ta para to Ola i Dawid Domańscy . Dostali na starcie czarną flagę, która na mecie odcinka powoduje spadek o jedno miejsce w dół w rankingu. W odcinku eliminacyjnym to bardzo poważne utrudnienie.

Co wydarzyło w tym odcinku?

Pary ścigają się do Ingapirca. Miejsca, gdzie odkryto największe inkaskie ruiny w Ekwadorze. Pierwsza para w punkcie kontrolnym gry stanie w szranki z parą immunitetową. Ma szansę wygrać Amulet wart 10 tysięcy złotych. Tym razem wszystkie pary są zaangażowane w grę. Znana i lubiana gra w dwa ognie wyzwoliła w uczestnikach ducha sportowej rywalizacji i wywołała salwy śmiechu.

Po grze prowadząca miała dla zawodników kolejną niespodziankę. Najszybsza para na mecie dostanie super bonus – kwalifikację do Peru oraz wyjazd na niezwykłe wyspy Galapagos.

Pary ścigają się do Parku Historycznego w mieście Guayaquil . Tam mają do wykonania misję polegającą na szczegółowym odtworzeniu przypadkowo wylosowanych trzech zdjęć. Jeżeli uczestnicy się pomylą, muszą próbować odtworzyć zdjęcie aż do skutku.

Kolejny odcinek będzie ostatnim etapem zmagań w Ekwadorze , a tylko sześć par pojedzie dalej do Peru .