Ameryka Express

sezon 1 odcinek 2

Ameryka Express

Dwie pary, które wykonały misję, polegającą na wydojeniu swojskiej mućki i jak najszybszym dowiezieniu pełnych szklanek mleka do punktu kontrolnego gry, wygrały nocleg u miejscowych kowbojów chagra i szansę na walkę o amulet wart 10 tys. złotych. Pozostali zdani byli na gościnność mieszkańców okolicznych wsi. Pogoda nie sprzyjała poszukiwaniom noclegu. Czy ostatecznie wszystkim udało się znaleźć ciepły i suchy kąt?

Gra o amulet odbyła się w rozległej hacjendzie i wymagała tradycyjnych kowbojskich umiejętności, takich jak strzelanie z broni palnej i rzucanie lassem. Pary, które kolejno przybyły w miejsce podane przez prowadzącą jako meta odcinka, szybko dowiedziały się, że to jeszcze nie koniec wyścigu. Aby dotrzeć do mety, należało przejechać kolejne kilka kilometrów w potężnym korku i wybrać najszybszą kolejkę linową - prowadząca czekała na uczestników po drugiej stronie głębokiego wąwozu.

Nikt nie chciał odpaść jako pierwszy, ale takie są zasady programu. Po tym jak ostatnia para na mecie ze smutkiem pożegnała się z pozostałymi uczestnikami, prowadząca złożyła zaskakującą propozycję - możliwość pozostania w programie jednej osoby z pary. Kto skorzystał z okazji?