Parasite

|10zł na 48h|

Młody chłopak dostaje pracę jako korepetytor córki bardzo zamożnego małżeństwa. Szybko wymyśla sposób, aby zapewnić zatrudnienie całej swojej rodzinie.

Parasite - opis

Historia ubogiej południowokoreańskiej rodziny, która mieszka w trudnych warunkach, w suterenie wielopiętrowego budynku mieszkalnego. Student bez pieniędzy i perspektyw dostaje nagle szanse dawania korepetycji w dobrze sytuowanym domu. Los stwarza mu okazję, aby zmienić dotychczasowe życie... Kim Ki-woo opracowuje perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko sukces, rodzina będzie musiała zawalczyć o siebie. Ludzie, którzy nie mają nic do stracenia, nie będą mieli skrupułów, aby przekroczyć wszystkie granice. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces.

Parasite - twórcy i obsada

Trzymająca w napięciu, nieprzewidywalna opowieść o rodzinie, w której czworo ludzi pozbawionych perspektyw, wpada na pomysł przekrętu doskonałego... Obraz stworzony przez wizjonera Bong Joon-ho, który odsadził w głównych rolach: Song Kang-ho („Zagadka zbrodni”, „The Host: Potwór”), Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik („Zombie express”), Jang Hye-jin, Park So-dam („Uciszone”, „The Priests”).

Parasite - nagrody

Film zdobył cztery nagrody na 92. ceremonii wręczenia Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oraz otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes. Pokonał tym samym Quentina Tarantino i jego genialny film „Pewnego razu… w Hollywood”.

Parasite - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl.