Zabawa zabawa

Film otrzymał dwie nominacje do Orłów 2020 za najlepsza główną rolę kobiecą. Niezwykle sugestywny obraz pokazujący, jak cienka jest granica pomiędzy dobrą zabawą a uzależnieniem rujnującym życie. Polska reżyserka na przykładzie trzech kobiet prezentuje mechanizm, w którym alkohol przejmuje całkowitą kontrolę nad ludzkim życiem.

Zabawa zabawa – opis

„Zabawa, zabawa” to poruszający dramat z niewielkimi elementami komediowymi. Teresa, ceniona profesor medycyny, topi samotne dni w morzu alkoholu. Dorota, prężna pani prokurator, przekraczając kolejne granice, nie zważa na kochającego męża i syna. Młoda Magda podczas jednej z imprez daje się ponieść nastrojowi chwili i popełnia błąd, który zmienia ją na zawsze. Wszystkie panie mają problem z alkoholem, choć nie przyznają się do tego otwarcie. Każda z nich musi zmagać się z chaosem, który zagościł w ich życiu. Jak wygrać walkę o swój los, gdy alkohol odbiera siłę i mąci umysł?

Zabawa zabawa – obsada i twórcy

Reżyserką obrazu „Zabawa, zabawa” jest Kinga Dębska, autorska serialu „Szóstka” i filmu „Moje córki krowy”. W główne bohaterki wcielają się: Dorota Kolak („Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Chce się żyć”), Agata Kulesza („Ida”, Zimna wojna”) oraz Maria Dębska („Moje córki krowy”, „Demon”). Partnerują im Marcin Dorociński („Pitbull” „7 uczuć”) i Mirosław Baka („Krótki film o zabijaniu”, „Dekalog V”).

Zabawa zabawa – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.