Między Rockiem a kowadłem

ROCK AND A HARD PLACE

Dwayne „The Rock” Johnson w poruszającym dokumencie o systemie więziennictwa w Stanach Zjednoczonych i nowych metodach resocjalizacji osadzonych.

Między Rockiem a kowadłem – opis

Systemy resocjalizacyjne na całym świecie pozostawiają wiele do życzenia. Po odbyciu wyroku osadzeni bardzo często wracają do przestępczej działalności. Ze statystyk wynika, że Stany Zjednoczone mają najwyższy na świecie współczynnik liczby osób za kratkami w stosunku do liczby ludności. Co więcej, siedemdziesiąt procent osób opuszczających więzienia, w ciągu trzech lat do nich wraca. System nie działa jak należy, ale nie wszyscy siedzą z założonymi rękami. Miami-Dade County Corrections & Rehabilitation Boot Camp to wyczerpujący fizyczny i psychiczny trening. Więźniowie mogą zdecydować się go odbyć, skracając sobie wyrok. Nie każdy jednak będzie w stanie podołać katorżniczym regułom. Czy osadzeni postawią wszystko na jedną kartę i zdecydują się wykonać krok we właściwą stronę? Twarzą inicjatywy jest słynny aktor znany pod pseudonimem The Rock. To on motywuje młodych przestępców do przejścia na „jasną stronę mocy”. Droga ku światłu będzie ciężka. Bohaterowie tego filmu dokumentalnego nie mają jednak wyboru. W końcu znajdują się między Rockiem a kowadłem.

Między Rockiem a kowadłem – twórcy

Za reżyserię dokumentu „Między Rockiem a kowadłem” odpowiadają Matthew O'Neill („Ostry dyżur w Bagdadzie”, „Puszkarze”) i Jon Alpert („Kamerzysta na Kubie”). W filmie występuje jeden z najbardziej kasowych hollywoodzkich aktorów, Dwayne Johnson. Artysta wspiera program resocjalizacyjny, stanowiąc przy okazji jego najlepszą reklamę.

Między Rockiem a kowadłem – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.