Ułaskawienie

| 18zł za 48h |

Rodzice przemierzają ponad 500 kilometrów, żeby pochować syna, który został zdradziecko zabity przez Urząd Bezpieczeństwa.

Ułaskawienie – opis

Syn Anny i Jakuba był żołnierzem AK posługującym się pseudonimem „Odrowąż”. W 1946 roku został zamordowany przez UB, a jego zwłoki zbezczeszczono. Rodzice nie godzą się jednak na takie upokorzenie. Decydują się zapewnić swojemu synowi godny pochówek. Wyruszają w podróż do oddalonej o 500 kilometrów Kalwarii Pacławskiej. Wyprawa przez Polskę pogrążoną w powojennym koszmarze okazuje się wielkim problemem dla starszych i zmęczonych ludzi. Mimo to podejmują wyzwanie, a ich droga to również wędrówka w głąb duszy rodziców rozpaczających po stracie dziecka.

Ułaskawienie – obsada i twórcy

„Ułaskawienie” to obraz Jana Jakuba Kolskiego („Jasminum”, „Pornografia”). Zawiera on wiele autobiograficznych wątków i oparty jest na historii dziadka reżysera. Film zdobył trzy Złote Lwy na Festiwalu filmowym w Gdyni, w tym za pierwszoplanową rolę żeńską Grażyny Błęckiej-Kolskiej („Kogel-mogel”, „Jasminum”). W „Ułaskawieniu” występują również: Jan Jankowski („Tajemnica Sagali”, „Awantura o Basię”), Krzysztof Globisz („Kamienie na szaniec”, „Wszystkie kobiety Mateusza”) oraz Wojciech Mecwaldowski („Last Minute”, „Juliusz”).

Ułaskawienie - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej wersji językowej bez możliwości wyboru napisów.

Ułaskawienie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.