Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Poznaj początki najsłynniejszego bohatera Marvela – Kapitana Ameryki. Dowiedz się, jak mały i chorowity chłopak z Brooklynu stał się jednym z najsilniejszych herosów na Ziemi.

Capitan America: Pierwsze starcie – opis

Steve Rogers to mikry chudzielec cierpiący na wiele zdrowotnych dolegliwości. Jest on jednak wielki duchem. Odwaga, honor, uczciwość – te cechy wyróżniają go na tle rówieśników. Jak na prawdziwego Amerykanina przystało chciałby ruszyć na front II Wojny Światowej i stanąć w obronie potrzebujących. Niestety, jego warunki fizyczne nie predestynują go do bycia żołnierzem. Z pomocą Steve’owi przychodzi pewien naukowiec, który posiada serum super-żołnierza. Po jego zażyciu Rogers zostanie niezwyciężonym wojownikiem, który będzie siał spustoszenie na wojennych frontach. Kapitan Ameryka staje do walki, a jego przeciwnikiem jest przerażający nazista, Czerwona Czaszka. Zbrodniarz również posiada wielką moc. Rozpoczyna się widowiskowa konfrontacja dobra ze złem.

Capitan America: Pierwsze starcie – obsada i twórcy

„Capitan America: Pierwsze starcie” to jeden z pierwszych filmów powstałych w ramach tzw. MCU, czyli świata gdzie spotykają się komiksowi herosi tacy jak: Thor, Hulk czy Iron Man. Obraz położył podwaliny pod mitologię kinowego uniwersum Marvela. W głównego bohatera wcielił się Chris Evans, który portretował tę postać aż do filmu „Avengers: Koniec gry”. Antagonistę zagrał Hugo Weaving („Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”). Oprócz nich w filmie wystąpili między innymi: Tommy Lee Jones („Ścigany”), Hayley Atwell („Agentka Carter”), Sebastian Stan („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”), Dominic Cooper („Preacher”), Toby Jones („Igrzyska śmierci”) i Stanley Tucci („Spotlight”).

Capitan America: Pierwsze starcie - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Film zawiera napisy w języku polskim.

Capitan America: Pierwsze starcie – gdzie oglądać?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl.