Avatar

| 10zł za 48h |

Opowieść w reżyserii Jamesa Camerona o niezwykłej planecie i jej mieszkańcach. Trzy Oscary – w tym za najlepsze efekty specjalne!

Avatar - opis

Jake Sully (Sam Worthington) jest byłym żołnierzem piechoty morskiej, który w wyniku wojennych obrażeń został sparaliżowany od pasa w dół. Pewnego dnia okazuje się, że może odzyskać sprawność, biorąc udział w specjalnym programie. Jego zadaniem jest wzięcie udziału w wyprawie rozpoznawczej. Ma udać się na planetę Pandora, zamieszkiwaną przez żyjącą w pełnej zgodzie z naturą rasę Na'vi. Rząd amerykański jest żywo zainteresowany tym odległym miejscem, ponieważ jest bardzo bogate w złoża cennego minerału, który mógłby rozwiązać światowy kryzys energetyczny. Kiedy jednak Jake poznaje wojowniczkę z klanu Omaticaya o imieniu Neytiri (Zoe Saldana), zaczyna poważnie wątpić w słuszność swojej misji.

Avatar - obsada i nagrody

Wielki, kinowy hit w reżyserii zdobywcy trzech Nagród Akademii Jamesa Camerona, twórcy „Titanica”. Film został zrealizowany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i 3D. Wyróżnione statuetką Oscara efekty specjalne, scenografia i zdjęcia do dziś uważane są za prawdziwy majstersztyk. W rolach głównych występują: laureatka dwóch Złotych Globów Sigourney Weaver („Obcy - decydujące starcie”), Sam Worthington („Terminator: Ocalenie”), Michelle Rodriguez („Resident Evil”), Giovanni Ribisi („Szeregowiec Ryan”), Wes Studi („Tańczący z wilkami”), Zoe Saldana („Strażnicy Galaktyki”) oraz czterokrotnie nominowana do nagrody Emmy CCH Pounder.

Avatar - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Film zawiera napisy w języku polskim.

Avatar - gdzie obejrzeć?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl.