The FIFA Family: Love Story

Niedowierzanie wypełniło salę, gdy FIFA zdecydowała, że Mistrzostwa Świata w 2022 roku odbędą się w Katarze. Maleńkie pustynne państwo bez tradycji futbolu i nieograniczonymi zasobami finansowymi wygrało głosowanie. Pięć lat później międzynarodowa piłka nożna popadła w chaos, kiedy FBI wkroczyło do ulubionego pięciogwiazdkowego hotelu FIFA w Zurychu, by aresztować członków Komitetu Wykonawczego i oskarżyć ich o masową korupcję.

Mary Lynn Blakns była świadkiem skandalu sportowego dekady. Przyglądała się sprawie z pierwszego rzędu. Dziewczyna Chucka Blazera, członka ExCo, była na spotkaniach z Władimirem Putinem, królową Elżbietą i innymi próbującymi zdobyć aprobatę FIFA. Jej konto i archiwalne fotografie dają rzadki wgląd w wielomiliardowy przemysł profesjonalnej piłki nożnej.

Chuck Blazer był podobny do postaci z kreskówki przez prowadzony przez siebie styl życia. Znany wśród sąsiadów Trump Tower ze swojego codziennego treningu – przejeżdża przez Central Park na skuterze inwalidzki z papugą na ramieniu.

To połączenie romantycznej komedii i dziennikarstwa śledczego. Film pokazuje, w jaki sposób Katar był gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce nożnej. A także jak w ten sytuacji zachowywała się rządząca światem futbolu FIFA. Opowieść o miłości i zepsutych związkach, kopertach z pieniędzmi i podejrzanych przekazach finansowych. O tłumionych śledztwach i geopolitycznych transakcjach handlowych. Wszystko to rozgrywa się na korytarzach stadionów piłkarskich na całym świecie, podczas gdy wszyscy oglądamy mecz.

„The FIFA Family: A love story” to film z 2017 roku w reżyserii Nielsa Borcherta Holma. Cały film dostępny na platformie VOD player.pl.