Obecność

Conjuring, The

Jeden z najbardziej przerażających horrorów ostatnich lat, będący początkiem uniwersum, w ramach którego powstały obrazy takie jak: Zakonnica czy Annabelle.

Obecność – streszczenie

Każdy zna przynajmniej jedną opowieść o nawiedzonym domu. Nic jednak nie jest w stanie równać się z historią rodziny Perron – historią, która wydarzyła się naprawdę. Roger i Carolyn wraz z rodziną zamieszkują rezydencję, gdzie zło jest potężniejsze niż gdziekolwiek indziej. Dorośli i dzieci są w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ dziwne zdarzenia z dnia na dzień przybierają na sile. Zdesperowana rodzina wzywa na pomoc Lorraine i Eda Warrenów. Badacze zjawisk nadprzyrodzonych niejedno już widzieli i czują się na siłach, aby skonfrontować się z demonami zamieszkującymi domostwo Perronów. Przekraczając próg ich rezydencji, nie spodziewają się jednak z jakim koszmarem przyjdzie im się zmierzyć.

Obecność – twórcy i obsada

Reżyserem filmu Obecność jest James Wan, ceniony artysta, specjalizujący się w kinie grozy (Piła, Naznaczony). W rolach ekspertów od spraw nadnaturalnych występują Vera Farmiga (W chmurach) i Patrick Wilson (Aquaman). Małżeństwo Perronów portretują Lili Taylor (Arizona Dream) i Ron Livingston (Tully).

Obecność - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Obecność- napisy

Film zawiera napisy w polskiej wersji językowej.

Obecność - gdzie oglądać?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl