Podły, okrutny, zły

Czy to prawda, że seryjny morderca Ted Bundy był podły, okrutny i zły? Według niektórych bardziej pasowałyby do niego przymiotniki uroczy, niewinny i dobry. Oto historia, która zadziwiła Amerykę.

"Podły, okrutny, zły" – opis filmu

Film przedstawia seryjnego mordercę Teda Bundy’ego w momencie, gdy ma on już pierwsze ofiary na koncie. Mężczyzna poznaje samotną matkę, Liz. Kobieta szybko daje się uwieść przystojnemu, szarmanckiemu i inteligentnemu studentowi prawa. Ich romans przeradza się w związek, wkrótce  jednak szczera miłość wystawiona zostaje na wielką próbę. Teda zatrzymuje policja, która oskarża go o morderstwa. Od tej chwili rozpoczyna się spektakl, czyli absurdalna, ale i fascynująca gra Bundy’ego z policją i organami prawa. Liz wierzy w niewinność swojego ukochana, ale narastająca ilość dowodów przeciwko Tedowi przytłacza ją. Bundy wciąż przekonuje, że jest ofiara nagonki. Czy Liz w porę dostrzeże diabelską iskrę w jego oczach?

"Podły, okrutny, zły" – obsada i twórcy

Reżyserem „Podły, okrutny, zły” jest Joe Berlinger, twórca kilkunastu filmów dokumentalnych w tym historii Teda Bundy’ego: „Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego”. W fabularyzowanej biografii słynnego seryjnego mordercy w główną rolę wciela się Zac Efron („Sąsiedzi”, "Bez względu na cenę"). Partnerują mu: Lily Collins („Bez miłości ani słowa”, „Okja”), Jim Parsons („Teoria wielkiego podrywu”, „Mroczne wizje”), John Malkovich ("Hazardziści”, „Billions”) i Haley Joel Osment („Szósty zmysł”, „A.I. Sztuczna inteligencja”). Warto dodać, że w policjanta, który schwytał Teda Bundy’ego, wcielił się frontman zespołu Metallica, James Hetfield.

"Podły, okrutny, zły" – gdzie obejrzeć?

Film dostępny online w serwisie VOD Player.pl.