Johnny

Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

Johnny - opis

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie

Johnny - obsada i twórcy

Za film odpowiada Daniel Jaroszek, nominowany do prestiżowej nagrody New Director of the Year na shots Awards 2019. W rolę księdza Kaczkowskiego wcielił się Dawid Ogrodnik, znany z takich filmów jak "Cicha noc" i " Ostatnia rodzina". W roli głównej zobaczymy Patryka Trojana, znanego z filmu i serialu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Johnny – nagrody

Odgrywający rolę Patryka Galewskiego Piotr Trojan został nagrodzony Złotym Lwem za najlepszą rolę pierwszoplanową. W obsadzie znalazła się także laureatka Złotego Lwa za najlepszy debiut — Marta Stalmierska. Reżyser filmu, Daniel Jaroszek, został nagrodzony Złotym Lwem w kategorii nagroda publiczności.
Podczas 25. gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych 2023 film zdobył aż 4 nagrody w kategoriach: nagroda publiczności, najlepsza rola męska, drugoplanowa rola kobieca, charakteryzacja.

Johnny - gdzie oglądać?

Film obejrzysz na platformie VOD player.pl.