Zakonnica

Nun, The

| 10zł za 48h |

W opuszczonym klasztorze zaległo się pradawne zło. Przyjęło postać demonicznej zakonnicy, która morduje każdego, kto wejdzie w jej drogę. Nad znajdującą się w pobliżu wioską zawisło ponure fatum.

Zakonnica – opis

W pobliżu jednego  z niewielkich rumuńskich miasteczek znajduje się klasztor skrywający mroczną tajemnicę. Podczas II Wojny Światowej zostało uwolnione tam przedwieczne zło, które zagraża każdemu, kto przekroczy mury kościoła. Do walki z demonami stają podstarzały egzorcysta i młoda zakonnica. Uzbrojeni w wiedzę tajemną, krucyfiksy i wodę święconą wkraczają na nawiedzony teren. Piekielne moce okazują się jednak niezwykle przebiegłe. Zaczynają grać z bohaterami w kotka i myszkę, mieszając kłamstwo z prawdą. Wszystko po to, żeby ukryć tajemnicę znajdującą się w klasztornych piwnicach. Walka dobra ze złem wchodzi w decydującą fazę.

Spodobał Ci się ten film? Zobacz całą kolekcję Uniwersum Obecności.

Zakonnica – obsada i twórcy

„Zakonnica” to część niezwykle popularnej serii horrorów, w której skład wchodzą między innymi „Annabelle” i „Obecność”. Reżyserem tego przerażającego filmu grozy jest Corin Hardy („Z lasu”), a w rolach głównych występują: Demián Bichir („Nienawistna ósemka”), Taissa Farmiga („Dolina przemocy”) i Jonas Bloquet („Elle”).

Zakonnica - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Zakonnica – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.