Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter and the Goblet of Fire

Młody czarodziej startuje w Turnieju Trójmagicznym i staje do pojedynku ze swym śmiertelnym wrogiem, Lordem Voldemortem.

Harry Potter i Czara Ognia - opis

14-letni Harry (Daniel Radcliffe) rozpoczyna czwarty rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Wszystko wskazuje, że będzie to niezwykły czas, a to dzięki organizowanemu Turniejowi Trójmagicznemu, w którym biorą udział przedstawiciele trzech największych magicznych uczelni: Hogwartu, Beauxbatons i Durmstrangu. O tym, kto wystąpi w turnieju, zdecyduje Czara Ognia, która tym razem postanawia wytypować aż czterech zawodników, w tym niespełniającego jeszcze kryterium wieku, Harrego Pottera. Przyjaciele Harrego przeczuwają, że kryje się za tym jakiś spisek. Bez względu jednak na podejrzenia, młody czarodziej musi zmierzyć się z trzema konkursowymi zadaniami.

Harry Potter i Czara Ognia – twórcy i obsada

Czwarta i zarazem jedna z najmroczniejszych część serii o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Wyróżniony dwukrotnie BAFTĄ reżyser Mike Newell („Cztery wesela i pogrzeb”) zrealizował swój film w chłodnych barwach, co wprowadza atmosferę pełną niepokoju i grozy. W główne role po raz kolejny wcielają się coraz lepsi aktorsko Daniel Radcliffe (serial „Cudotwórcy”), Rupert Grint („Kosmiczny przekręt”) oraz Emma Watson („Piękna i Bestia”). Produkcja zarobiła blisko 900 mln dolarów i została wyróżniona nominacją do Oscara w kategorii „najlepsza scenografia”.

Harry Potter i Czara Ognia- ścieżka dźwiękowa

film obejrzysz w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Harry Potter i Czara Ognia – gdzie oglądać?

Film znajdziesz w serwisie VOD player.