Elvis

Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann, przedstawia dramat Warner Bros Pictures z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem.

Elvis - opis

Historia Elvisa Presleya (Austin Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Tom Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

Elvis -  nagrody i nominacje

Film zdobył dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym energaCAMERIMAGE 2022: Nagrodę Dyrektora Festiwalu dla duetu reżysersko-operatorskiego oraz nagrodę publiczności. Dodatkowo Buz Luhrmann otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w reżyserii. W 2023 roku Austin Butler, który wcielił się w tytułową rolę, został nagrodzony Złotym Globem w kategorii Najlepsza męska rola pierwszoplanowa. Film otrzymał aż 8 nominacji do Oscarów 2023: Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepsza charakteryzacja i fryzury, Najlepsza scenografia, Najlepsze kostiumy, Najlepsze zdjęcia, Najlepszy dźwięk i Najlepszy montaż.

Elvis - gdzie obejrzeć?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl. Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej z możliwością wyboru napisów w języku polskim.