Iron Man

Jak powstał żelazny człowiek? Oto pierwszy film MCU i historia przemiany multimilionera Tony’ego Starka w niezwyciężonego Iron Mana.

Iron Man – opis

Tony Stark to zuchwały i kochający luksusy playboy. Podobnie jak jego ojciec, także i on, jest potentatem handlu bronią. Wzbogaca się na wojnie i dobrze mu z tym. Wszystko się zmienia, gdy podczas wizyty u amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, milioner zostaje porwany przez terrorystów. W niewoli buduje pierwszą zbroję Iron Mana i wydostaje się na wolność. To początek jego wielkiej przemiany. Stark zrywa ze wzbogacaniem się na wojnę i wchodzi na drogę superbohatera. Niestety, nie wszystkim taki stan rzeczy się podoba. Iron Man musi zmierzyć się z pierwszymi przeciwnikami.

Iron Man – obsada i twórcy

„Iron Man” to pierwszy film powstały w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), czyli świata gdzie spotykają się: Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor czy Spider-Man. Dzięki artystycznemu i komercyjnemu sukcesowi Iron Mana udało się zbudować całe uniwersum. W głównej roli występuje Robert Downey Jr., który wcielał się w Tony’ego Starka, aż do blockbustera wszechczasów z 2019 roku: „Avengers: Koniec gry”. W filmie występują również: Jeff Bridges („Źle się dzieje w El Royale”, „Szalone serce”), Gwyneth Paltrow („Siedem”, „Zakochany Szekspir”) oraz Terrence Howard („Miasteczko Wayward Pines”, „Pod prąd”). Za kamerą stanął Jon Favreau („Księga dżungli”, „Król lew”).

Iron Man - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Film zawiera napisy w języku polskim.

Iron Man – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.