Czarna owca

Czasem jedno słowo niesie za sobą lawinę konsekwencji, jedna decyzja jest w stanie zaważyć na dalszym losie całej rodziny… Ale zmiany nie muszą być złe, prawda?

Czarna owca - opis filmu

Magda i Arek tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak… Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem. Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje… Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?

Czarna owca - nagrody

Film został zaprezentowany podczas konkursu głównego drugiej edycji KinEst Fest Film Festival we Włoszech. Jego twórcy mieli także okazję zaprezentować film na 14. Burbank International Film Festival w USA, 8th. Polish Film Festival in Perth w Australii oraz na ONE Country ONE Film - Apchat-Issoire International Festival we Francji.

Film triumfował zdobywając Nagrodę Publiczności na niedawno zakończonym Polish Film Festival in Sydney, renomowanym polskim festiwalu filmowym w Australii.

Czarna owca - gdzie oglądać?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl