Siła kłamstwa

Od 12 lat powtarza, że to był zamach, ale dotąd nie przedstawił na to żadnych dowodów - Antoni Macierewicz i kulisy pracy jego podkomisji smoleńskiej.

Siła kłamstwa - opis

Reporter "Czarno na białym" Piotr Świerczek dotarł do nagrań, zdjęć i międzynarodowych ekspertyz, które - choć zostały zlecone przez samą podkomisję - nigdy nie znalazły się w jej raportach, także w tym ostatnim, który miał być raportem końcowym. Pierwszy raz pokazane zostaną dokumenty, które nigdy w całości nie były upublicznione. Reporterzy rozmawiali także z ludźmi, którzy pracowali dla podkomisji, ale nie zgodzili się z jej wnioskami. Co więcej - wprost mówią, że ich badania zostały zmanipulowane, wybiórczo wykorzystane pod tezę o zamachu. Co podkomisja Macierewicza ukryła, czyli jak jego ulubiony slogan "kłamstwo smoleńskie" nabrało zupełnie nowego znaczenia?

Siła kłamstwa - nagrody

Twórca reportażu został doceniony Grand Press za dziennikarstwo śledcze, nagrodą im. Teresy Torańskiej, nagrodą im. Jarosława Ziętary,  im. Marcina Pawłowskiego i Darka Kmiecika, a także Medalem Wolności Słowa.

Siła kłamstwa - gdzie oglądać?

Reportaż dostępny jest na platformie VOD player.pl