Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

KURIER FRANCUSKI Z LIBERTY, KANSAS EVENING SUN

Film jest przedstawiony jako list miłosny do dziennikarzy umieszczony w placówce amerykańskiej gazety w fikcyjnym XX-wiecznym francuskim mieście.

Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun - opis

Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu „Kurier Francuski”, z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: „Reporter na rowerze” opisujący podejrzane dzielnice miasta; „Konkretne arcydzieło” o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; „Poprawki do manifestu” dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz „Prywatna jadalnia komisarza” - pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun - obsada i twórcy

W najnowszym filmie Wesa Andersona po raz kolejny wystąpiła śmietanka aktorstwa. Znaleźli się pośród nich już wcześniej współpracujący z reżyserem Owen Wilson, Bill Murray, Adrian Brody, Frances McDormand, Tilda Swinton, Leę Seydoux oraz Saoirse Ronan. Po raz pierwszy w filmie Andersona uświadczymy za to Timothee Chalameta, Benicio del Toro oraz Jeffreya Wrighta.

Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Film zawiera napisy w języku polskim.

Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun - gdzie oglądać?

Film obejrzysz na żądanie na platformie VOD player.pl