Zimna wojna

ZIMNA WOJNA

Paweł Pawlikowski, laureat Oscara i Złotej Palmy, przedstawia poruszającą opowieść o miłości ludzi, którzy nie potrafią ze sobą być.

Zimna wojna - streszczenie

Zula jest młodą piosenkarką, Wiktor – ambitnym muzykiem. Połączyła ich sztuka, a dzieli rzeczywistość. Mimo że wciąż nie mogą wspólnie żyć, uczucie między nimi ani na moment nie gaśnie. Przemierzając świat, niebywale cierpią: ukradkiem spotykają się na dworcach kolejowych, w podrzędnych hotelach największych europejskich miast. Czy Zula i Wiktor zaznają kiedyś ulgi? Czy ich związek czeka szczęśliwe zakończenie? Obejrzyj film Zimna Wojna i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Zimna wojna - obsada

Paweł Pawlikowski, twórca filmu Zimna Wojna, zdobył nagrodę za reżyserię na Festiwalu Filmowym w Cannes. W dwójkę głównych bohaterów wcielają się Joanna Kulig i Tomasz Kot. W obsadzie znajdują się również Borys Szyc i Agata Kulesza.

Zimna wojna - nominacje i nagrody

Reżyserski kunszt i genialna obsada uczyniły z „Zimnej Wojny” fenomen, który przyciągnął uwagę mediów i kina światowego formatu. Do tej pory produkcja zdobyła szesnaście nagród. Pięć z nich zostało przyznanych w ramach Europejskich Nagród Filmowych za najlepszy scenariusz i montaż, najlepszą grę aktorską (Tomasz Kot i Joanna Kulig) oraz najlepszą reżyserię. Pozostałe sukcesy to 4 Złote Lwy (nagroda australijskich dystrybutorów filmowych, udział w konkursie głównym, najlepszy dźwięk oraz montaż), nagroda Goya (najlepszy film europejski), Srebrna Żaba na Camerimage (najlepszy operator), Złote Grono na LLF, Brązowa Kamera dla Łukasza Żaka na Manaki Brothers, wygrana w National Board of Review (najlepszy film zagraniczny) oraz nagroda NYFCC za najlepszy film nieanglojęzyczny. Serię wyróżnień uwieńczyła Złota Palma w Cannes przyznana za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego. 22 stycznia 2019 r. najnowsze dzieło wybitnego reżysera zostało nominowane do Oscarów 2019 za najlepszy film nieangielskojęzyczny. Na początku 2019 r. sukces polskich filmowców został również doceniony w postaci nominacji Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA).

Zimna wojna - gdzie oglądać?

Film obejrzysz w całości w serwisie VOD Player.pl