Doktor Strange

Doktor Strange to potężny czarownik, który broni naszą rzeczywistość przed niebezpiecznymi siłami z innych wymiarów. Oto historia pierwszego maga Marvela.

Doktor Strange – opis

Zanim został czarodziejem, Stephen Strange był genialnym neurochirurgiem. Niestety, w trakcie wypadku samochodowego stracił władanie w dłoniach. Wyczerpująca rehabilitacja nie przyniosła oczekiwanych skutków – Strange musiał pożegnać się z zawodem lekarza. Nie poddał się jednak. Pomocy szukał wszędzie, w tym na Dalekim Wschodzie. To tam spotkał tajemniczą Starożytną, która otworzyła mu oczy i pokazała świat magii i innych niesamowitości. Były doktor rozpoczął trening w dziedzinie wiedzy tajemnej. Nie musiał długo czekać, żeby wykazać się swoimi umiejętnościami. Podstępny Kaecilius rozpoczął działania, mające na celu sprowadzenie do naszego świata niebezpiecznego demona z innego wymiaru. Do walki ze złem w najczystszej formie stanął właśnie Doktor Strange.

Doktor Strange – obsada i twórcy

„Doktor Strange” to film powstały w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), czyli świata gdzie spotykają się: Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor czy Spider-Man. Obraz wprowadza do uniwersum nową postać – czarownika Doktora Strange’a, granego przez Benedicta Cumberbatcha („Patrick Melrose”, „Gra tajemnic”). W filmie występują również: Chiwetel Ejiofor („Zniewolony. 12 Years a Slave”, „Kozaczki z pieprzykiem”), Rachel McAdams („Detektyw”, „Sherlock Holmes”), Mads Mikkelsen („Polowanie”, „Casino Royale”), Tilda Swinton („Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara”) i Michael Stuhlbarg („Tamte dni, tamte noce”, „Kształt wody”). Za kamerą stanął Scott Derrickson („Egzorcyzmy Emily Rose”, „Sinister”).

Doktor Strange - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Film zawiera napisy w języku polskim.

Doktor Strange – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.