Tamte dni, tamte noce

CALL ME BY YOUR NAME

Opowieść o niemożliwej miłości i odkrywaniu seksualności. Film nagrodzony Oscarem w kategorii „najlepszy scenariusz adaptowany”.

„Tamte dni, tamte noce” – streszczenie

Wczesne lata 80. na północy Włoch. Wśród pięknego krajobrazu rozgrywa się lato pełne miłosnych uniesień. 17-letni Elio odwiedza rodzinną willę, gdzie spędza wakacje wraz ze swoim ojcem, profesorem grecko-rzymskiej kultury, tłumaczką matka i doktorantem przybyłym na staż wprost z Ameryki. Oliver staje się inspiracją i pierwszą fascynacją dorastającego Elio. Krok po kroku przez sześć tygodni relacja między nimi staje się piękną więzią i emocjonalną zależnością. Czy to niesamowite spotkanie w Lombardii może być preludium do dojrzałości?

„Tamte dni, tamte noce” – obsada

„Tamte dnia, tamte noce” („Call me by your name”) to włoski dramat z 2017 roku w reżyserii Luki Guadagnino (twórcy takich filmów jak „Jestem miłością” i „Nienasyceni”). Autorem scenariusza, który został oparty na książce Andre Acimana, jest James Ivory. W obsadzie znaleźli się m.in. Armie Hammer, Timothee Chalamet i Michael Stuhlbarg.

„Tamte dni, tamte noce” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.