Lejdis

Kobra, Gośka, Łucja i Monia przyjaźnią się od zawsze. Co wydarzy się pomiędzy jednym a drugim sylwestrem obchodzonym przez nie w lipcu?

Lejdis – opis filmu

Wszystkie Lejdis znają się od dzieciństwa, mieszkały przez lata w jednej warszawskiej kamienicy, bawiły się na podwórku-studni i chodziły do tej samej szkoły. Dwie z nich – Łucja i Korba – do tej pory mieszkają w lokum po rodzicach. Łucja (Edyta Olszówka) samotnie wychowuje dorastającego syna Szymka (Stanisław Konecki), uczy biologii w katolickim gimnazjum i z uporem wiąże się z niewłaściwymi facetami – tym razem z kuratorem oświaty, Markiem Dywanikiem (Robert Więckiewicz). Marzy, by wyjść za niego mąż. Korba (Anna Dereszowska) jest korektorką w piśmie kobiecym. Monia (Magda Różczka), najmłodsza z wszystkich Lejdis, jest żoną ekscentrycznego milionera Tomka (Rafał Królikowski), niezwykle w niej zakochanego. Gośka (Izabela Kuna) pracuje w ministerstwie rolnictwa. Jej mąż Artur (Piotr Adamczyk), poseł do parlamentu europejskiego, mieszka przez większą część roku w Brukseli. Widują się rzadko, co utrudnia Gośce zrealizowanie największego marzenia – zajścia w ciążę. W ciągu jednego roku ich życie radykalnie się zmieni. Na szczęście zostanie im to, co najważniejsze – przyjaźń.

Lejdis – obsada

Polska komedia z 2008 roku w reżyserii Tomasza Koneckiego („Ciało”, „Testosteron”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”). W obsadzie znaleźli się Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Iza Kuban, Magdalena Różczka, Robert Więckiewicz, Piotr Adamczyk i Tomasz Kot. Film otrzymał dwie nagrody Złote Kaczki i był nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” za montaż.

Lejdis - Gdzie obejrzeć?

Film można zobaczyć online na platformie VOD player.pl