Banksterzy

900 000 polskich rodzin, które śniły o własnym domu, stało się ofiarami nieuczciwego systemu bankowego.

„Banksterzy” - opis fabuły

Zamiast wymarzonego własnego miejsca zostali skazani na stres, a nierzadko również na długi. Wpadli w pułapkę międzynarodowych organizacji, bezwzględnych banków i cynicznej władzy. Od tamtej pory nasi znajomi, sąsiedzi, a nierzadko również my sami, mierzymy się z niepewnością i złością na to, co nam zgotowano. Tę historię – prawdziwych ludzi, ich namiętności, dążeń, pragnień i tęsknot – przedstawiają „Banksterzy”, pełna napięcia, emocji i ludzkich dramatów produkcja z plejadą znakomitych aktorów w obsadzie.

„Banksterzy” to opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, generujących zdarzenia mające wpływ bezpośrednio lub pośrednio na życie codzienne milionów ludzi. To także rzecz o instytucji zaufania publicznego, która perfidnie, świadomie i konsekwentnie nadużywała tego zaufania  w stosunku do swoich klientów, o totalnej bezsilności i inercji systemu nadzoru bankowego i struktur państwa, które winny dawać gwarancję stabilności i bezpieczeństwa także finansowego obywatelom, o bezwzględnych działaniach w imię partykularnych interesów zwalczających się ugrupowań politycznych. Ale nasza opowieść jest przede wszystkim o ludziach, ich namiętnościach, dążeniach, marzeniach i o pieniądzu który jest tu siłą sprawczą, wartością samą w sobie i środkiem do osiągnięcia celu.

„Banksterzy” - obsada

W filmie, który bezkompromisowo opowiada o systemie bankowym i chciwości, mającej wpływ na życie codzienne milionów z nas, zobaczymy m.in. Katarzynę Zawadzką („Listy do M. 3”), Antoniego Królikowskiego („Bad Boy”), Magdalenę Lamparską („1800 gramów”, „Listy do M. 2”, „Porady na zdrady”), Tomasza Karolaka („39 i pół”, „39 i pół tygodnia”, „Listy do M. 3”, „Pech to nie grzech”,„Porady na zdrady”) Jana Frycza, Małgorzatę Kożuchowską („Bad Boy”, „Druga szansa”, „Listy do M. 2”, „Motyw”, „Prawo Agaty”) i Rafała Zawieruchę.

„Banksterzy” - gdzie obejrzeć?

Film „Banksterzy” obejrzysz w serwisie VOD player.pl.