Król Artur: Legenda miecza

| 10zł za 48h |

Uznany, charakteryzujący się oryginalnym i dynamicznym stylem reżyser Guy Ritchie („Sherlock Holmes”) bierze na warsztat klasyczną opowieść o Excaliburze. Nieśmiertelna angielska legenda ukazana jest przez niego jako pełna nieukrywanego wdzięku komedia gangsterska.

Król Artur: Legenda miecza - opis filmu

Angielska legenda o Królu Arturze i jego niezwykłym mieczu. Artur (Charlie Hunnam) wychował się między prostytutkami, które znalazły go i postanowiły otoczyć opieką, gdy ten był jeszcze mały. Chłopak dorastał na ulicy, gdzie uczył się walki o przetrwanie. Teraz włóczy się ze swoją ferajną po szemranych zakamarkach Londynu. Pewnego dnia w jego ręce trafia niezwykły miecz - Excalibur. Za jego sprawą młody mężczyzna ląduje w więzieniu, w którym odwiedza go król Vortigern (Jude Law). Władca wyznaje Arturowi, że jest on jego bratankiem i zarazem synem prawowitego króla Uthera (Eric Bana). W obawie przed zemstą król decyduje się skazać młodzieńca na śmierć. Podczas egzekucji wydarza się jednak cud i Artur uchodzi z życiem. Uciekinier bez zastanowienia dołącza do rebeliantów i planuje odzyskać należną mu pozycję.

Król Artur: Legenda miecza - obsada

W postać charyzmatycznego głównego bohatera wciela się Charlie Hunnam („Synowie Anarchii”). W produkcji występują również czterokrotny zdobywca nominacji do Złotego Globu Jude Law („Utalentowany pan Ripley”), Astrid Bergès-Frisbey („Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”), dwukrotnie nominowany do Oscara Djimon Hounsou („Krwawy diament”) oraz Eric Bana („Kochanice króla”).

Król Artur: Legenda miecza - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl