Czarna Pantera

Czarna pantera

| 10zł za 48h |

Jeden z najwyżej ocenianych filmów Marvela zabiera widzów w podróż do afrykańskiej Wakandy – miejsca, gdzie toczy się brutalna walka o dziedzictwo mitycznej Czarnej Pantery.

Czarna Pantera – streszczenie

Wakanda to afrykańskie państwo, które skrzętnie ukrywa swoje tajemnice przed światem. Na teren obecnej Wakandy spadł niegdyś meteoryt zawierający vibranium – surowiec, dzięki któremu afrykańskie królestwo rozwinęło się technologicznie w niesamowity sposób. Niewielkie państwo stało się olbrzymią potęgą, ale dzięki mądrym rządom nigdy nie wykorzystywało swojej siły przeciwko reszcie świata.

Obecnym królem Wakandy jest T’Challa. Po śmierci swojego ojca, to on, podobnie jak każdy władca przed nim, musi przywdziać strój Czarnej Pantery i zostać silnym oraz roztropnym przywódcą. Nie jest to jednak zadanie łatwe, bo świat coraz pazerniej pożąda bogactw Wakandy. Wkrótce na drodze T’Challi staje tajemniczy Killmonger – terrorysta i najemnik uzurpujący sobie prawo do wakandyjskiego tronu. Rozpoczyna się brutalna rywalizacja, która może sprowadzić wojenną pożogę na współczesny świat.

Dlaczego warto obejrzeć Czarną Panterę?

Czarna Pantera to produkcja stworzona w ramach Kinowego Uniwersum Marvela – akcja filmu dzieje się w tym samym świecie, co przygody Iron Mana, Kapitana Ameryki, czy Avengers. T’Challa – główna postać – pojawił się również w filmach Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów oraz Avengers: Wojna bez granic. Czarna Pantera to pierwszy czarnoskóry superhero – bohater wielkiego, komercyjnego blockbustera. Film odniósł gigantyczny sukces na całym świecie. Jest jedną z najbardziej kasowych produkcji Marvela. Wywołał również liczne dyskusje na tematy społeczne i polityczne. Wszedł już do historii sztuki masowej i wciąż bardzo mocno oddziałuje na popkulturę.

Czarna Pantera - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej wersji dubbingowej z polskimi napisami. Film posiada możliwość zmiany audio na angielski.

Czarna Pantera – twórcy i obsada

Reżyserem filmu jest Ryan Coogler ("Creed: Narodziny legendy"). W filmie wystąpiła plejada cenionych afroamerykańskich gwiazd. W głównego bohatera wciela się Chadwick Boseman, aktor który brawurowo zagrał Jamesa Browna w filmie "Get on Up". Jego adwersarza portretuje Michael B. Jordan ("Creed: Narodziny legendy"). W obsadzie znajdują się jeszcze zdobywczyni Oscara Lupita Nyong'o ("Zniewolony. 12 Years a Slave"), Angela Bassett ("American Horror Story"), Forest Whitaker ("Ostatni król Szkocji"), Danai Gurira ("The Walking Dead"), Martin Freeman ("Hobbit: Niezwykła podróż") i Andy Serkis ("Ewolucja planety małp").

Czarna Pantera - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.pl.