Egzorcysta: Historia prawdziwa

The Exorcism of Roland Doe

Większość z nas zna film Egzorcysta oparty na książce pod tym samym tytułem. Ale czy wiesz, że mrożąca krew w żyłach historia ... jest prawdziwa?

Egzorcysta: Historia prawdziwa - o czym jest film?

W nowej odsłonie dokumentalnej, discovery + odkrywa tajny dziennik, w którym ujawniono szokujące nowe szczegóły prawdziwej sprawy egzorcyzmów, która zainspirowała kultowy horror. Ale nie przydarzyły się one dziewczynce - ofiarą prawdziwego opętania przez demona był 13-letni chłopiec, znany jako Roland Doe.

Ponad 70 lat temu Doe stał się niechętnym uczestnikiem najsłynniejszej historii diabła zamieszkującego duszę człowieka. Katoliccy księża, którzy odprawiają egzorcyzmy, mówią, że to, co stało się z młodym chłopcem, jest zgodne z opętaniami demonicznymi i że szczegóły tej historii są prawdziwe. Kapłani, którzy walczyli z demonem czającym się wewnątrz opętanego chłopca, byli świadkami dziwnych i gwałtownych manifestacji, w tym lewitacji, wymiotów, nienaturalnej ludzkiej siły i krwawych śladów na jego ciele.

Ten brutalny, przerażający moment w filmie, kiedy demon skacze z ciała opętanego dziecka do księdza, wielu uważa, że ​​to się naprawdę wydarzyło. W dokumencie znalazła się wypowiedź umierającego mnicha, który nigdy nie mówił o swoim udziale w egzorcyzmach chłopca.  Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że inny naoczny świadek ujawnia możliwość zatuszowania sprawy. Ten urzekający dokument pokazuje, jak sam diabeł sprowadził piekło na niczego niepodejrzewającego, niewinnego chłopca.

Egzorcysta: Historia prawdziwa - gdzie obejrzeć?

Film "Egzorcysta: Historia prawdziwa" obejrzysz na platformie VOD - player.pl!