Na skraju jutra

Edge of Tomorrow

Widowiskowe kino science fiction z Tomem Cruise’em oraz Emily Blunt w rolach żołnierzy walczących z najeźdźcami z kosmosu.

Na skraju jutra – streszczenie

Obca rasa w bezlitosny sposób zaatakowała Ziemię, zamieniając w proch całe miasta i zabijając miliony. Aby uratować ludzkość przed zagładą, armie całego świata postanawiają się zjednoczyć i stanąć do decydującej bitwy. Wśród wojowników, którzy muszą zmierzyć się z najeźdźcami, jest podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise). Mężczyzna ginie podczas swojej pierwszej walki, zabijając wcześniej jednego z obcych. Niespodziewanie Cage budzi się do życia. Uwięziony w pętli czasu musi dzień w dzień przeżywać swoją śmierć na nowo. Za każdym razem jest jednak silniejszy i sprytniejszy. W zmaganiach towarzyszy mu nieustraszona bojowniczka Rita Vrataski (Emily Blunt).

Czemu warto obejrzeć „Na skraju jutra”?

„Na skraju jutra” („Edge of Tomorrow”) to widowiskowa ekranizacja książki Hiroshiego Sakurazaki pt. „All You Need is Kill” z 2014 roku. Wysokobudżetowa produkcja obfituje w zapierające dech w piersiach sekwencje walk i pościgów. Akcja filmu rozgrywa się w świecie przyszłości i przypomina grę komputerową. To świetnie zrealizowane kino science fiction, które zachwyca zarówno wartką, pełną emocji fabułą, jak i wysokiej klasy efektami specjalnymi. Film otrzymał 7 nominacji do Nagrody Saturna, w tym w kategorii „najlepszy film science fiction”.

Na skraju jutra – obsada

Reżyserem filmu jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Doug Lima, a za zdjęcia odpowiedzialny jest laureat Oscara Dion Beebe. W role głównych bohaterów wcielają się: trzykrotnie wyróżniony nominacją do Oscara Tom Cruise, laureatka Złotego Globu Emily Blunt.

Na skraju jutra – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player. Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.