Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW

Drużyna Iron Mana czy drużyna Kapitana Ameryki? Superbohaterowie Marvela stają do walki w bratobójczym konflikcie. Avengersi już nigdy nie będą tacy sami!

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – opis

Nastały ciężkie czasy dla Avengersów. Ich akcje, mimo że bohaterskie, zwracają uwagę rządzących tym światem. Herosi w trykotach nie mogą robić, co im się żywnie podoba – ktoś musi mieć nad nimi kontrolę. W trakcie jednej z misji Kapitana Ameryki ginie wielu niewinnych ludzi. W ślad za tym ONZ postanawia ubezwłasnowolnić drużynę i uczynić z niej swoją prywatną komórkę uderzeniową. Na taki stan rzeczy nie godzi się Kapitan Ameryka, który widzi w tym wielkie zagrożenie. Tony Stark natomiast ma zgoła inne zdanie. Konflikt pomiędzy przywódcami Avengers przybiera na sile, gdy na scenę wkraczają Zimowy Żołnierz i tajemniczy Zemo. Bohaterowie dzielą się na dwie drużyny i zaczynają ze sobą walczyć. Którą ze stron wybiorą Spider-Man, Czarna Pantera czy Ant-Man?

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – obsada i twórcy

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” to film powstały w ramach Kinowego Uniwersum Marvela (MCU), czyli świata gdzie spotykają się: Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor czy Spider-Man. „Wojna bohaterów” jest niezwykle ważna dla mitologii MCU, bo pojawia się tutaj wielu znanych z poprzednich filmów herosów i stanowi preludium do blockbustera wszechczasów „Avengers: Koniec gry”. Film wyreżyserowali bracia Russo („Avengers: Koniec gry”), a w rolach głównych występują między innymi: Chris Evans („Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”), Robert Downey Jr. („Iron Man”), Scarlett Johansson („Czarna wdowa”), Tom Holland („Spider-Man: Daleko od domu”), Paul Rudd („Ant-Man”) i Chadwick Boseman („Czarna Pantera”).

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej wersji dubbingowej z polskimi napisami. Możliwość zmiany audio na angielski.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.