Wendeta

Pewnego dnia w miasteczku zjawia się nowy pastor, zwolennik surowego karania za grzechy i występki, który daje sobie prawo do bycia narzędziem boskiej sprawiedliwości.

 

Wendeta - opis filmu

"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze", mówi żarliwie wiernym charyzmatyczny, starotestamentowy pastor z holenderskim rodowodem, który przybył właśnie w te rejony, by nauczać dzieła Bożego. Jedną ze słuchających jest Liz, pozbawiona w niejasnych okolicznościach języka kochająca matka i żona, która służy lokalnej społeczności jako akuszerka. Kobieta patrzy z przerażeniem na stojącego przed nią wielebnego, zna go bowiem ze swego przeszłego życia i wie, że zjawił się po nią. Kim dla niej jest? Czemu jej szukał? Co jej zrobił? Albo ona jemu? Odpowiedzi na te pytania okażą się być niepokojące, nierzadko szokujące, ukazując, jak mało się w gruncie rzeczy przez te ponad sto lat zmieniło. Akcja filmu rozgrywa się bowiem w XIX-wiecznej Ameryce, czasie i miejscu niezbyt przyjaznym dla kobiet, które musiały w bólu i poniżeniu znosić gniew, kompleksy i zachcianki mężczyzn, uzurpujących sobie nad nimi władzę, by zapomnieć o bezsilności wobec własnych popędów i bezlitosnego losu.

 

Wendeta - obsada

W rolach głównych wystąpili Dakota Fanning ("Człowiek w ogniu", "Wojna światów"), Guy Pearce ("Jak zostać królem", "Iron Man 3") oraz Kit Harington ("Gra o tron", "Pompeje").

 

Wendeta - gdzie obejrzeć?

Film obejrzysz online na platformie VOD. Player.pl.