Władca Pierścieni: Powrót Króla

Lord of the Rings: The Return of the King, The

| 10zł za 48h |

Finałowa odsłona jednej z najwspanialszych przygód w dziejach literatury i kina. Zbliża się czas ostatecznej bitwy o losy świata.

Władca Pierścieni: Powrót Króla - opis

Mieszkańcy krain Śródziemia muszą zmierzyć się z armią okrutnego Saurona. Gandalf gorączkowo próbuje zgromadzić rozproszone wojska Gondoru i Rodanu. Dzielnie stawiają czoła nieprzebranym legionom orków, ale ich siły są niewystarczające. Ludzkość nigdy nie potrzebowała króla bardziej niż teraz, czy jednak Aragorn znajdzie w sobie moc, by wypełnić przeznaczenie i sięgnąć po należny mu z urodzenia tytuł? Tymczasem Frodo i Sam desperacko podążają w głąb Mordoru, aby zniszczyć Jedyny Pierścień. Tuż za nimi skrada się Gollum, który nie przestaje pożądać złowieszczego klejnotu…

Władca Pierścieni: Powrót Króla - twórcy i obsada

Trzecia część imponującego epickim rozmachem widowiska fantasy, wg powieści J.R.R. Tolkiena. Władca Pierścieni: Powrót Króla zdobył aż 11 Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz, efekty wizualne, scenografię i muzykę. Otrzymał również 4 Złote Globy, 2 nagrody Grammy, 8 nagród Saturna, 2 nagrody MTV, 4 nagrody BAFTA i wiele innych wyróżnień.

Władca Pierścieni: Powrót Króla - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player. Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.