Player One

Steven Spielberg zaprasza do świata, gdzie ludzie wolą przeżywać niesamowite przygody w wirtualnej rzeczywistości, niż zmagać się z realnymi problemami.

Player one – opis

Bliżej nieokreślona przyszłość. Świat jest zaniedbanym i nieprzyjemnym miejscem. Większość obywateli ucieka przed problemami do wirtualnej rzeczywistości zwanej OASIS. Tam mogą być kim chcą, ukrywając nie tylko swoją prawdziwą tożsamość, ale także pozbywając się wszystkich wad. Ludzie wydają fortuny na różnego rodzaju ulepszenia, by ich awatary były jeszcze bardziej imponujące. Twórca tego świata, ekscentryczny geniusz, James Halliday przed swoją śmiercią ukrył w grze trzy klucze. Kto je zdobędzie, stanie się nowym właścicielem OASIS oraz spadkobiercą jego majątku. Tylko prawdziwy miłośnik popkultury jest w stanie tego dokonać. Od lat różni gracze starają się rozszyfrować zagadki Hallidaya i znaleźć ukryte wskazówki. Jest wśród nich Wade Watts, dla którego OASIS jest jedynym miejscem, które może z czystym sumieniem nazwać domem.

Player one – obsada i twórcy

„Player one” to pełna popkulturowych nawiązań wielka przygoda wykreowana przez słynnego reżysera, Stevena Spielberga („Park Jurajski”, „Szczęki”). Film powstał na podstawie książki Ernesta Cline’a i zawiera wiele odniesień do dziesiątek przebojów kinowych takich jak: „Lśnienie”, „Szczęki”, „Batman”, „King Kong” czy „Powrót do przyszłości”. Film zdobył nominację do Oscara za efekty specjalne, a w rolach głównych występują: Tye Sheridan („X-Men: Apocalypse”, „Mroczny zakątek”), Ben Mendelsohn („Kapitan Marvel”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”), T.J. Miller („Firmowa Gwiazdka”, „Dolina Krzemowa”), Simon Pegg („Star Trek: W nieznane”, „Mission: Impossible – Fallout”) oraz Mark Rylance („Dunkierka”, „Most szpiegów”).

Player one - ścieżka dźwiękowa

Film dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.


Player one – gdzie oglądać?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl.