Francuski numer

Z jednej z warszawskich ulic zostaje skradziony stary mercedes, którego właściciel, biznesmen Kurowski, za wszelką cenę postanawia go odzyskać. Tymczasem samochód trafia do komisu i staje się własnością atrakcyjnej Magdy.

Francuski numer - opis filmu

Pięćdziesięcioletni bezrobotny Stefan i jego dwudziestodwuletni syn Janek wybierają się do Paryża, gdzie matka Janka załatwiła im pracę. W dniu wyjazdu okazuje się jednak, że Stefan wydał pieniądze przeznaczone na bilety… W gazecie znajdują "autostopowe" ogłoszenie Magdy. Natrafia na nie także czarnoskóry student  - Machu, który dostał stypendium na Sorbonie i następnego dnia musi się zameldować na paryskiej uczelni. Kolejną osobą, która odpowiada na ogłoszenie, jest Siergiej - Ormianin, były reprezentant Rosji w podnoszeniu ciężarów, któremu rodzina załatwia pracę w Paryżu.Cała ekipa wsiada do mercedesa z nadzieją, że bez problemów dotrą do celu. Nie wiedzą, że to dopiero początek ich kłopotów.

Francuski numer - obsada i twórcy

W filmie reżysera Roberta Wichrowskiego wystąpili: Karolina Gruszka, Jan Frycz, Jakub Tolak, Robert Więckiewicz czy Maciej Stuhr.

Francuski numer - gdzie obejrzeć?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl.