Paterno

PATERNO

Al Pacino w dramacie produkcji HBO jako szkolny trener, który musi przyznać się do porażki w obliczu skandalu seksualnego.

Paterno - opis

Joe Paterno (Al Pacino) jest doskonałym szkolnym trenerem futbolu amerykańskiego, który zdobył najwięcej tytułów w historii. Mężczyzna cieszył się ogromną popularnością do czasu, kiedy w listopadzie 2011 roku wybuchł skandal. Jego były współpracownik, Jerry Sandusky (Jim Johnson), został oskarżony o wykorzystywanie seksualne młodych chłopców. Szybko wyszło też na jaw, że Paterno miał wiedzę na temat poczynań Sandusky’ego, czego nikt nie mógł mu wybaczyć. Trener musiał odejść ze stanowiska w niesławie.

Paterno - twórcy i obsada

Zrealizowany przez HBO, oparty na faktach, dramat telewizyjny opowiadający o jednym z bohaterów skandalu, który w 2011 roku wstrząsnął opinią publiczną w Stanach Zjednoczonych. W główną rolę wciela się Al Pacino („Zapach kobiety”), niezrównany zdobywca Oscara. Tworzy on nieoczywistego bohatera, który przed sobą i światem musi przyznać się do porażki i wziąć odpowiedzialność za tragedię niewinnych osób. Obok niego występują Riley Keough („American Honey”), Annie Parisse („Jak stracić chłopaka w 10 dni”), wyróżniona Złotym Globem Kathy Baker (serial „Gdzie diabeł mówi dobranoc”) oraz Greg Grunberg („Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”). Za reżyserię produkcji odpowiedzialny był wyróżniony Nagrodą Akademii Barry Levinson, twórca „Rain Mana” oraz „Zabaweczek”.

Paterno - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.