Prawdziwy gangster

O.G.

Jeffrey Wright w roli zbrodniarza, który wychodzi na wolność, jednak tuż przed opuszczeniem murów więzienia decyduje się pomóc nowemu współwięźniowi.

Prawdziwy gangster – streszczenie

Louis był kiedyś szefem ważnego gangu w hierarchii więziennej. Mężczyzna spędza za kratami ostatnie tygodnie swojego 24-letniego wyroku. Tuż przed skończeniem odsiadki bierze pod opiekę nowego więźnia Beechera. Z tego powodu jednak jego zbliżające się wyjście na wolność staje pod znakiem zapytania. Próbując zmierzyć się z nieodwracalnością swojej zbrodni i wyzwaniami związanymi z powrotem do społeczeństwa, Louis znajduje ukojenie w walce o uratowanie swojego podopiecznego.

Czemu warto obejrzeć Prawdziwego gangstera?

Prawdziwy gangster (O.G.) to amerykański dramat z 2018 roku, który w intymny sposób ukazuje podróż człowieka w stronę wolności. Zdjęcia do filmu powstały w prawdziwym więzieniu.

Prawdziwy gangster – obsada i twórcy

Film do którego zdjęcia powstały w prawdziwym więzieniu. Wielu uwięzionych tam mężczyzn wzięło udział w projekcie. Produkcja w reżyserii Madeleine Sackler (Dangerous Acts Starring the Unstable Elements of Belarus) stanowi intymne spojrzenie na podróż człowieka w stronę wolności. W postać głównego bohatera popisowo wciela się Jeffrey Wright (serial HBO Westworld).

Prawdziwy gangster – nagrody

Odtwórca głównej roli za stworzoną przez siebie kreację został nagrodzony na Festiwalu Filmowym Tribeca.

Prawdziwy gangster – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.