Syn swego kraju

NATIVE SON

Młody Afroamerykanin z Chicago wkracza w pełen pokus świat władzy i pieniędzy, gdy zostaje zatrudniony jako szofer u zamożnego biznesmana.

Syn swego kraju – opis

Bigger Thomas to młody czarnoskóry mężczyzna z nizin społecznych. Chłopak nie jest zadowolony z życia, jakie prowadzi. Postanawia zmienić swój los i celuje bardzo wysoko. Wkrótce pojawia się szansa na lepsze życie. Bigger dostaje propozycję pracy u bardzo wpływowego finansisty. Ma zostać szoferem bogatej rodziny Daltonów. Bohater powoli wkracza w niebezpieczny świat, w którym liczą się władza i pieniądze. Nawiązuje również niepokojącą relację z córką swojego szefa. Ta znajomość zmieni jego życie na zawsze.

Syn swego kraju – obsada i twórcy

„Native son” to adaptacja klasycznej powieści Richarda Wrighta z 1940 roku. Historia została zekranizowana w 1951 roku.  W nowej wersji akcja rozgrywa się współcześnie, a scenariusz napisała laureatka nagrody Pulitzera, Suzan-Lori Parks. Za kamerą stanął Rashid Johnson, a w główną rolę wciela się Ashton Sanders („Moonlight”, „Straight Outta Compton”).

Syn swego kraju – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.