Prawda o robotach zabójcach

THE TRUTH ABOUT KILLER ROBOTS

Pytanie o odpowiedzialność sztucznej inteligencji w kwestii życia i śmierci to wstęp do naukowo-filozoficznych rozważań, które być może już niedługo będą miały kluczowy wymiar.

Prawda o robotach zabójcach – opis

Kto ponosi odpowiedzialność za śmierć człowieka spowodowaną przez robota? To nie pytanie rodem z filmu science fiction, ale z naszej rzeczywistości, gdzie coraz częściej dochodzi do nieszczęśliwych wypadków z udziałem sztucznej inteligencji. Wraz z twórcami filmu „Prawda o robotach zabójcach” odwiedzimy Niemcy, Chiny, Japonię i USA, aby zobaczyć, jak roboty wpływają na funkcjonowanie ludzi w pracy i w życiu prywatnym. Poznamy szczegóły kilku tragicznych wypadków, które wywołują wiele wątpliwości w kwestii moralności i odpowiedzialności. „Prawda o robotach zabójcach” otwiera oczy i daje do myślenia. Czy nasza przyszłość będzie dostosowana do rytmu pracujących maszyn?

Prawda o robotach zabójcach – twórcy

Twórcą filmu jest wielokrotnie nagradzany reżyser Maxim Pozdorovkin („Pussy Riot: Modlitwa punka”). Produkcja miała swoją premierę na Festiwalu filmowym w Toronto.