Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu

CHINA'S UNNATURAL DISASTER: THE TEARS OF

Wstrząsający dokument opowiadający o konsekwencjach tragicznego kataklizmu, który wydarzył się w Chinach w połowie 2008 roku.

Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu – streszczenie

12 maja 2008 olbrzymie trzęsienie ziemi w Syczuanie, jednej z najbiedniejszych prowincji Chin, przyczyniło się do śmierci blisko 70 tys. osób, w tym 10 tys. dzieci. W wielu miastach żywioł spowodował zawalenie się wielu budynków szkolnych o niezbyt stabilnych konstrukcjach, a tym samym śmierć wielu uczących się w nich dzieci. Większość z nich było jedynakami. Ich zrozpaczeni rodzice próbują szukać osób odpowiedzialnych za tę tragedię. Niestety, zazwyczaj muszą zmierzyć się z niekompetencją urzędników państwowych i składanymi przez nich obietnicami bez pokrycia.

Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu (China's Unnatural Disaster: The Tears Of Sichuan Province) to  poruszający film dokumentalny z 2009 roku. Mówi o jednej z największych katastrof naturalnych ostatnich lat i dramatycznych konsekwencjach, jakie miała ona dla tysięcy obywateli Chin. Opowiada o bezdusznym i niewydolnym systemie państwowym najludniejszego kraju świata.

Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu – nagrody

Dokument został nominowany do nagrody Emmy.

Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.