Wrzenie w Baltimore

BALTIMORE RISING

Film dokumentalny przedstawiający zamieszki, które wywołała wiadomość o śmierci czarnego chłopaka z rąk policjantów w Baltimore w 2015 roku.

Wrzenie w Baltimore – o filmie

12 kwietnia 2015 roku w Baltimore policja zatrzymała dwudziestopięcioletniego Afroamerykanina – Freddie’ego Graya. Podczas transportu na komisariat mężczyzna zapadł w śpiączkę. Choć został przewieziony do szpitala, po tygodniu zmarł od licznych obrażeń. Sprawą zajęła się prokuratura, która szybko postawiła w stan oskarżenia sześciu policjantów. W mieście zawrzało. Na ulice wyszli ludzie, którymi wstrząsnęły informacje o kulisach śmierci chłopaka.

Wrzenie w Baltimore (Baltimore Rising) to dokument z 2017 roku, w reżyserii gwiazdy Prawa ulicy – Sonji Sohn. Opowiada o niepokojach, jakie zrodziły w mieszkańcach Baltimore po zabójstwie czarnego chłopaka. Obraz pokazuje aktywistów, przedstawicieli władzy oraz lokalnych liderów, którzy starają się trzymać w ryzach pogrążające się w chaosie miasto. Produkcja daje głos ludziom z różnych stron barykady, którzy zjednoczyli się w walce o lepsze Baltimore.

Wrzenie w Baltimore – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.