Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej

RIGHT AMERICA: FEELING WRONGED

Dokument opowiadający o rosnącym w siłę ruchu konserwatystów w USA, w reżyserii jednej z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarek politycznych, Alexandry Pelosi.

Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej – streszczenie

Film dokumentalny bez zbędnego komentarza prezentuje współczesnych amerykańskich konserwatystów. Surowe, szczere wypowiedzi osób skupionych wokół ruchu Tea Party pozwalają poznać ich poglądy i stosunek do przeciwników politycznych.

Tea Party (Partia Herbaciana) to nieformalny, liczący setki tysięcy Amerykanów ruch o charakterze konserwatywnym i antyfiskalnym, nawiązujący do słynnego „bostońskiego picia herbaty”, będącego początkiem niepodległości USA. Liderką zawiązanego w 2009 roku ruchu jest republikanka Sarah Palin, była gubernator Alaski (pierwsza kobieta w historii na tym stanowisku), kandydatka na wiceprezydenta USA w ostatnich wyborach prezydenckich. Skupieni wokół niej Amerykanie o prawicowych przekonaniach zwracają uwagę na nieskuteczność polityki administracji Baracka Obamy wobec kryzysu gospodarczego. Jednocześnie wielu z nich wyznaje niezwykle konserwatywne, czasami ocierające się wręcz o rasizm i ksenofobię, poglądy społeczne.

Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej – twórcy

Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej (Right America: Feeling Wronged) to dokument z 2009 roku w reżyserii Alexandry Pelosi, córki przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Alexandra Pelosi jest cenioną, nominowaną do nagrody Emmy reżyserką i dziennikarką oraz autorką politycznie zaangażowanych filmów dokumentalnych.

Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.