Dom, który zbudował Jack

THE HOUSE THAT JACK BUILT

Lars von Trier, twórca szokującej „Nimfomanki” i obrazoburczego „Antychrysta”, przedstawia opowieść o seryjnym mordercy. Reżyser próbuje odpowiedzieć na pytanie, co znajduje się w głowie szalonego zabójcy.

Dom, który zbudował Jack – opis

Jack jest seryjnym mordercą. Przez kilkanaście lat zabijał, torturował, gnębił i znęcał się nad dziesiątkami ludzi. Jack jest również twórcą, estetą i miłośnikiem sztuki. Traktuje swoje czyny jak wiekopomne dzieła. Buduje z nich przesłanie nawiązujące do kondycji społecznej współczesnego świata. Jack uważa siebie za personifikację wszystkiego, czym jest nasza rzeczywistość. Traktuje siebie jako artystę, filozofa, inżyniera i kata. Jego droga życiowa wyłożona jest ofiarami zamordowanymi w niewyobrażalnie brutalny sposób. On jednak widzi w tym sens zwłaszcza, że wciąż działa bezkarnie. Zobacz, jakiego budulca użył Jack, żeby skonstruować swój dom. Oto opowieść dla widzów o mocnych nerwach i otwartych umysłach.

Dom, który zbudował Jack – obsada i twórcy

„Dom, który zbudował Jack” to kolejny obraz, którym Lars von Trier szokuje świat. Dzięki filmom takim jak: „Nimfomanka”, „Antychryst”, „Melancholia” czy „Tańcząc w ciemnościach” reżyser stał się etatowym obrazoburcą współczesnej kinematografii. „Dom, który zbudował Jack” wpisuje się w tę tendencję. W rolę głównego bohatera wciela się Matt Dillon („Miasto gniewu”, „Sposób na blondynkę”). Partnerują mu między innymi: Bruno Ganz („Upadek”, „Lektor”), Uma Thurman („Pulp Fiction”, „Kill Bill”) oraz Jeremy Davies („Szeregowiec Ryan”, „Million Dollar Hotel”).

Dom, który zbudował Jack – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl.