Chłodnia

ICEBOX

Sugestywny dramat o dwunastolatku z Hondurasu, który nielegalnie przekracza granicę Stanów Zjednoczonych.

Chłodnia – streszczenie

Pochodzący z Hondurasu dwunastoletni Oscar nawiązuje kontakt z lokalnym gangiem. Zaniepokojeni o syna rodzice postanawiają wysłać go do Ameryki. Liczą, że chłopak będzie miał lepszą przyszłość w USA, gdzie zajmie się nim wujek Manuel. Oscar zostaje jednak złapany na pustyni w Arizonie przez agentów zajmujących się ochroną amerykańskiej granicy i wysłany do ośrodka dla nieletnich migrantów. Na miejscu chłopak zaprzyjaźnia się z młodym kolumbijskim chłopcem o imieniu Rafael. Poznaje też amerykańskiego dziennikarza, który zgadza się odszukać Manuela w zamian za informacje o życiu w ośrodku.

Czemu warto obejrzeć Chłodnię?

Chłodnia (Icebox) to to dramat z 2018 roku. Wstrząsające kino ukazuje mroczne realia amerykańskiego systemu migracyjnego. Historia opowiedziana została z punktu widzenia młodego chłopaka z Hondurasu, którego rodzice postanowili przeszmuglować do USA. Nie zdawali sobie jednak sprawy, jaki koszmar będzie musiał przeżyć ich syn, aby otrzymać schronienie w Stanach.

Chłodnia – obsada i twórcy

Reżyserem produkcji jest Daniel Sawka. W obsadzie znaleźli się Anthony Gonzalez, Omar Leyva, Johnny Ortiz, Matthew Moreno (Kochając Pabla, nienawidząc Escobara) oraz Genesis Rodriguez.

Chłodnia – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.