Kochana mamusia nie żyje

MOMMY DEAD AND DEAREST

Wstrząsający film dokumentalny pokazujący toksyczną relację łączącą matkę i córkę.

Kochana mamusia nie żyje – streszczenie

Życie Dee Dee Blanchard nigdy nie było usłane różami. Jej ukochany mąż odszedł do innej kobiety, a huragan Katrina zniszczył cały majątek. Co gorsza jej córka, Gypsy, od dziecka była bardzo chora i wymagała ciągłej opieki. Kochająca na pierwszy rzut oka matka wzbudzała sympatię ludzi i mogła liczyć na ich hojną pomoc. Pewnego dnia doszło jednak do tragedii. Okazało się, że Dee Dee przez lata budowała fasadę kłamstw, manipulacji i przemocy, oszukując wszystkich wokół siebie. Jej córka nigdy nie była chora. Matka faszerowała ją środkami zwiotczającymi mięśnie oraz dużą liczbą leków, które wywoływały długą listę skutków ubocznych. Zdesperowana dziewczyna w końcu postanowiła zemścić się na swojej oprawczyni.

Historia przedstawiona została z perspektywy nastolatki, która z zimną krwią zabiła swoja chorą psychicznie matkę. Kobieta cierpiała na zaawansowaną formę zastępczego zespołu Münchhausena. Wywołując dużą liczbę dolegliwości u córki, zdobywała współczucie, uwagę i sympatię otoczenia. Nie myślała jednak w żaden sposób o cierpieniu, jakie sprowadzała na własne dziecko. Znajdująca się w sytuacji bez wyjścia nastolatka dopuściła się zbrodni, za którą została skazana na 10 lat więzienia. Paradoksalnie jednak kara okazała się wybawieniem.

Kochana mamusia nie żyje – twórcy

Szokujący dramat w reżyserii Erin Lee Carr opowiada o przemocy w rodzinie, chorobie psychicznej i potrzebie wolności. Obraz pokazuje sprawę morderstwa, które wstrząsnęło opinią społeczną.

Kochana mamusia nie żyje – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.