Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta

Section 60: Arlington National Cemetery

Film stanowi świadectwo ceremoniałów z udziałem rodzin i przyjaciół poległych amerykańskich żołnierzy, którzy przybywają na groby najbliższych na Cmentarz Narodowy w Arlington.

Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta – o czym jest film?

O Cmentarzu Narodowym w Arlington mówi się jako o „najsmutniejszym skrawku ziemi w Ameryce”. Należy również do najbardziej uświęconych. Kwatera 60 jest miejscem ostatniego spoczynku młodych mężczyzn i kobiet, którzy zginęli w walkach w Iraku i Afganistanie. Dla rodzin i przyjaciół to miejsce, w którym mogą opłakiwać, oddawać cześć oraz wspominać swoich najbliższych oraz szukać wsparcia innych, których dotknęła podobna strata.

Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta – twórcy

Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta (Section 60: Arlington National Cemetery) to film dokumentalny z 2008 roku w reżyserii laureatów nagród Jon Alpert i Matthew O’Neilla. Prezentują oni poruszający, utrzymany w żałobnym tonie obraz, nakręcony w całości w Kwaterze 60 nekropolii w Arlington. Kamera rejestruje obrazy i dźwięki ceremonii pogrzebowych, towarzysząc blisko członkom rodzin i przyjaciołom poległych, którzy przybyli tu oddać hołd swoim najbliższym.

Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta – gdzie obejrzeć?

Dokument jest dostępny online w serwisie VOD player.pl.