Climax

CLIMAX

Gaspar Noé, jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych reżyserów, przedstawia niesamowitą opowieść, w której taniec jest treścią, a muzyka formą.


Climax – opis

Grupa tancerzy spotyka się w opuszczonej szkole na odludziu. Impreza w rytmie przebojów muzyki elektronicznej szybko wymyka się spod kontroli. Uczestnicy podejrzewają, że ktoś umyślnie ich odurzył. Nie mają jednak czasu na analizy, ponieważ muzyka i taniec zaczynają przejmować nad nimi kontrolę. Rozpoczyna się prawdziwa audiowizualna orgia, w której sztuka staje się seksem, a seks – sztuką. Pogrążeni w hipnotycznym tańcu nie zauważają, że zmierzają prosto do piekła.
Climax – obsada

Gaspar Noé zasłynął jako reżyser filmu „Nieodwracalne”, w którym umieścił bardzo obrazową scenę gwałtu z Monicą Bellucci w roli głównej. Później stworzył dwa kontrowersyjne obrazy „Wkraczając w pustkę” i „Love”, a następnie zachwycił międzynarodową widownię „Climaxem”.  Największą gwiazdą obrazu jest z pewnością Sofia Boutella („Star Trek: W nieznane”), która doskonale odnalazła się w tanecznej konwencji filmu.

Climax – gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.pl