Motelowe dzieci z hrabstwa Orange

HOMELESS: THE MOTEL KIDS OF ORANGE COUNT

Każdego roku bezdomność w Stanach Zjednoczonych dotyka jedno na 50. dzieci. Dziennikarka i dokumentalistka Alexandra Pelosi nakręciła film opisujący losy kilkorga dzieci z Południowej Kalifornii.

 

Motelowe dzieci z hrabstwa Orange – opis

Każdego roku bezdomność w Stanach Zjednoczonych dotyka jedno na 50. dzieci. W hrabstwie Orange w stanie Kalifornia, jednym z najzamożniejszych regionów Ameryki, dzieci z ubogich, robotniczych rodzin są zmuszone dzielić z rodzicami wspólny pokój z motelu, w którym zostali zakwaterowani ich bliscy i chodzić na zajęcia do specjalnej szkoły dla uczniów bez stałego adresu zameldowania. Ubogie dzieci bawią się na betonowych parkingach w cieniu największego parku rozrywki w Ameryce. Ich rodzice mają nadzieję, że pewnego dnia wprowadzą się do prawdziwego domu, ale obecny kryzys gospodarczy nie pozostawia młodym ludziom koczującym w motelach hrabstwa Orange cienia nadziei. Dziennikarka i dokumentalistka Alexandra Pelosi nakręciła film dokumentalny opisujący losy kilkorga dzieci z Południowej Kalifornii.

 

Motelowe dzieci z hrabstwa Orange – gdzie obejrzeć?

Cały film „Motelowe dzieci z hrabstwa Orange” obejrzysz online na platformie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.