Moje stare

Warszawska Szkoła Filmowa - Moje stare

Dwie seniorki wyruszają we wspólną podróż.

Moje stare - o czym jest film?

„Moje stare” to kolejne filmowe dziecko Nataszy Parzymies („Kontrola”, „Też to słyszycie”), która z charakterystyczną dla siebie wrażliwością i uważnością podchodzi do relacji międzyludzkich.

„Moje stare” to produkcja opowiedziana z niezwykłą czułością historia miłości dwóch dojrzałych kobiet - Ani i Zosi. Bohaterki spotykają się po latach i wyruszają we wspólną podróż, by dać szansę uczuciu, które nigdy między nimi nie wygasło.  W głównych rolach legendy polskiego kina – Dorota Pomykała oraz Zofia Stalińska.

„Moje stare” powstał jako filmowa etiuda – dyplom operatora Ignacego Kiełczewskiego, podobnie jak Natasza absolwenta Warszawskiej Szkoły Filmowej. Historia głównych bohaterek to efekt połączenia potencjału Nataszy oraz Alicji Sokół, również absolwentki WSF. Muzykę do filmu skomponował Ralph Kaminski.

Film miał swoją premierę podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego w 2023 r. Od tamtej pory pokazywany był na różnych Festiwalach i wydarzeniach branżowych, gdzie zdobył szereg nagród, min.: Złotego Lwa w Konkurs Filmów Krótkometrażowych - Nocne Wejście. Nagroda miesięcznika "Zwierciadło" oraz na Festiwalu Młodzi i Film w kategorii Konkurs Krótkometrażowych Debiutów Filmowych - Wyróżnienie w kategorii film fabularny. Producentem filmu jest Warszawska Szkoła Filmowa. Teraz „Moje stare” debiutują w streamingu – tylko w Playerze!

Moje stare - gdzie obejrzeć?

Film obejrzysz na platformie VOD player.pl.